Pari askelta kevääseen
Tulin juuri uimapuku ostoksilta. Tarkoitus on kohentaa kuntoa, mikä on päässyt nyt jotenkin rapistumaan. Eikä ihan väljähtyneessä keltaisessa simmarissa viitsi mennä halliin samoin kuin muutamaa numeroa liian pienessäkään. Uimapuvun pieneneminen tapahtuu todella äkkiä tässä iässä (n.60v), jos sitä ei käytä.
Yritin myös tavoitella keväistä tunnelmaa piirtämälläkin. Paperi ei vain siihen käyttoon ollut tarkoitettua. Treenausta siis, kun kaatumisen aiheuttamat vaivat eivät ole vielä parantuneet. Huolestuttavaa vähän tuo käsien voimattomuus, mikä sen seurauksena tuli. Muistakaa hyvät ihmiset liukuesteet!
Mulla on housut kutistuneet. Ihan käsittämätöntä! Kaunis piirustus!
VastaaPoistaMiulla ja uimapuku kutistu kaapissa:))
VastaaPoistaIhana keväinen kuva.
Liukuesteet on todella hyvät, tänään viimeeksi niitä kehuin, kun lenkkikaverini luisteli ja liukasteli, ni mie vaan kävelin:)
Noi vaatekaapit on nykyään ihmeellisiä, kun tuppaa vaatteet siellä kutistuun ihan väkisin, mistähän se mahtaa johtu?
VastaaPoistaPitäisi varmaan ostaa koko kaappi uusi!
Sitä saakin ihmetelää ja aina se vaan toistuu :D
VastaaPoista